تبلیغات
حماســـه ســــــازان 92 - رهنمودهای امام خمینی درباره ضرورت تداوم حماسه حضور

 
انتخابات بستر حضور گسترده مردم و تجلی گاه تكرار حماسه پرشور ملتی است كه نهضتی عظیم را به رهبری مصلح و انقلابگر بزرگ قرن حضرت امام خمینی به ثمر رسانده است و برای شكل گیری و بقای نظام حكومتی برخاسته از آن در عرصه های گوناگون مقابله با قدرت های استعماری و اذناب و ایادی داخلی آنها به دفاع پرداخته است . اینك این مردم دیگربار در صحنه انتخابات حاضر می شوند تا انقلاب اسلامی را تداوم بخشند و بقای نظام اسلامی را تضمین كنند و راه امام خمینی را كه احیاگر دین و عزت بخش مسلمین و منادی بزرگ آزادی و استقلال است تداوم دهند. برای انجام انتخابات صحیح و موفق و برتر رهنمودهای امام خمینی همچنان مشعل راه ملت مسلمان ایران می باشد. 
اگر یك نفر آدمی باشد كه فیلسوف باشد یك آدمی باشد كه تمام عالم را در تحت سیطره علمی خودش برده باشد لكن جمهوری اسلامی را نمی خواهد این را تعیین نكنید. 
آن چیزی كه الان لازم است بر همه آقایان بر همه شما جوانان بزرگان و بر همه قشرهای ملت این است كه چشمهایشان را باز كنند با مطالعه با دقت افرادی كه ... تعیین می كنند صفات خاصی را داشته باشند : اول اینكه مومن باشند مومن به این نهضت باشند جمهوری اسلامی را بخواهند طرفدار مردم باشند امین باشند اسلامی باشند شرقی و غربی نباشند انحرافات مكتبی نداشته باشند » . 
عزیزان من كه امید نهضت اسلامی به شماست در روز تعیین سرنوشت كشور بپاخیزید و به صندوقها هجوم آورید و آرا خود را در آنها بریزید » . 
« وصیت من به ملت شریف آن است كه در تمام انتخابات چه انتخاب رئیس جمهور و چه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و چه انتخاب خبرگان برای تعیین شورای رهبری یا رهبر در صحنه باشند » 
همه مسوول سرنوشت كشور و اسلام می باشند چه در نسل حاضر و چه در نسلهای آینده . 
روز سرنوشت سازی است می خواهید زمام كشور را به یك كسی بدهید كه موثر در مقدرات كشور شما باشد سهل انگاری نكنید و به پای صندوقها بروید. 
« باید ملت شریف بدانند كه انحراف از این امر مهم اسلامی خیانت به اسلام و كشور است و موجب مسئولیت عظیم امت » 
انتخاب كنندگان قبل از رفتن به سر صندوق انتخابات منتخبین خود را با تحقیق و دقت كامل روی یك ورقه بنویسند كه در وقت رای دادن با ذهن حاضر رای بدهند و لازم است كه خودشان مستقیما رای خود را به صندوق بیندازند و به احدی اطمینان نكنند كه فرصت طلبان در كمینند. 
اشخاص بی سواد قبلا با مشورت اشخاص مطمئن متدین كاندیداهای خود رالله به وسیله شخص متدینی بنویسند و باز به شخص دیگری كه مطمئن است بدهند بخواند و خودشان با دست خودشان رای خود را به صندوق بیاندازند و اختیار نوشتن رای یا به صندوق انداختن را
به هیچ كس ندهند. 
باید اخلاق همه در انتخابات هم اخلاق اسلامی باشد. 
حیثیت و آبروی مومن در اسلام از بالاترین و والاترین مقام برخوردار است و هتك مومن چه رسد به مومن عالم از بزرگترین گناهان است و موجب سلب عدالت است .
باید مردم را برای انتخابات آزاد گذاریم و نباید كاری بكنیم كه فردی بر مردم تحمیل شود .
اینجانب به هیچ وجه و به هیچ كس اجاره نمی دهم تا از سهم مبارك امام علیه السلام و یا از اموال دولت و اموال دفاتر و سازمانها و مجامع و اموال عمومی خرج انتخابات كند. 
من متواضعانه از شما می خواهم كه حتی الامكان در انتخاب اشخاص با هم موافقت نمایید اشخاصی اسلامی متعهد غیرمنحرف از صراط مستقیم الهی را درنظر بگیرید. 
امروز همه باید با هم پای صندوقها برویم و همه با هم اشخاص متعهد مسلم كسانی كه نه گرایش چپ دارند نه گرایش راست دارند نه ما را می خواهند به آنها بفروشند نه ما را می خواهند به آن طرف بفروشند این اشخاص را تعیین كنید تا سرنوشت شما و سرنوشت اسلام سرنوشت صحیح باشد. 
امید است ملت مبارز متعهد به مطالعه دقیق در سوابق اشخاص و گروهها آرا خود را به اشخاصی دهند كه به اسلام عزیز و قانون اساسی وفادار باشند و از تمایلات چپ و راست مبرا باشند و به حسن سابقه و تعهد به قوانین اسلام و خیرخواهی امت معروف و موصوف باشند. 
دنبال این باشید كه یك نفر صددرصد مكتبی اسلامی در خط اسلام برای ریاست جمهوری انتخاب كنید. 
تعیین رئیس جمهور یكی از چیزهایی است كه بر همه مسلمانهای ایران بر همه مكلفهای ایران واجب است كه در این امر دخالت داشته باشند. اگر دخالت نكنند و یك صدمه ای به اسلام برسد هر یك یك ما در محكمه عدل الهی مسوول هستیم . 
این تكلیف آقایان است كه راجع به مسائل اسلامی كه پیش می آید چه وكیل بخواهید تعیین بكنید و چه ... رئیس جمهور بخواهید تعیین كنید باید در صحنه باشید عذری ندارید كه بروید و كنار بنشینید. 
نگویید كه دیگران رای می دهند. من هم باید رای بدهم . تو هم باید رای بدهی آن روستایی هم كه در كنار مزرعه خودش كار می كند باید رای بدهد. تكلیف است . 
همه شما همه ما زن و مرد هر مكلف همانطور كه باید نماز بخواند همانطور باید سرنوشت خودش را تعیین كند. مردم با شركتشان در انتخابات ثابت كنند كه از اسلام رویگردان نیستند. 
آزاد هستید و رضای خدا را درنظر بگیرید و توجه به خدا داشته باشید و پای صندوقها بعد از اینكه اعلام كردند : تشریف ببرید و رای خودتان را بدهید. این رای به اسلام است . 
من امیدوارم كه ملت شریف ایران در این امر مهم الهی ـ كه منحرفان از هر چیزی بیشتر با آن مخالفت كرده و می كنند و این نیز از اهمیت آن است ـ یكدل و یك جهت در روز انتخابات به سوی صندوقها هجوم برند و آرای خود را به صندوقها بریزند. 
كسانی را انتخاب كنید كه مسائل را تشخیص دهند نه از افرادی باشند كه اگر روس یا آمریكا یا قدرت دیگری تشری زد بترسند باید بایستند و مقابله كنند. 
مردم شجاع ایران ... افرادی را كه طرفدار اسلام سرمایه داری اسلام مستكبرین اسلام مرفهین بی درد اسلام منافقین اسلام راحت طلبان اسلام فرصت طلبان و در یك كلمه اسلام امریكایی هستند طرد نموده و به مردم معرفی نمایند. 
توجه داشته باشند رئیس جمهور و وكلا مجلس از طبقه ای باشند كه محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فكر رفاه آنان باشند نه از سرمایه داران و زمین خواران و صدرنشینان مرفه و غرق در لذات و شهوات كه تلخی محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنه گان را نمی توانند بفهمند. 
از آقایان كاندیداها و دوستان آنان انتظار دارم كه اخلاق اسلامی انسانی را در تبلیغ برای خود و كاندیداهای خویش مراعات و از هرگونه انتقاد از طرف مقابل كه موجب اختلاف و هتك حرمت باشد خودداری نمایند .
من از همه قشرها از همه ملت می خواهم كه آداب اسلامی خودشان را نسبت به همه امور خصوصا در انتخابات حفظ كنند و مبادا خیال كنند كه مبارزات انتخاباتی عبارت از این است كه به دیگران بد بگویند و كارشكنی كنند .
تعیین رئیس جمهور یكی از چیزهایی است كه بر همه مسلمان های ایران بر همه مكلف های ایران واجب است كه در این امر دخالت داشته باشند. اگر دخالت نكنند و یك صدمه ای به اسلام برسد هر یك یك ما در محكمه عدل الهی مسئول هستیم .
همه شما همه ما زن و مرد هر مكلف همان طور كه باید نماز بخواند همان طور باید سرنوشت خودش را تعیین كند .
باید مردم را برای انتخابات آزاد بگذاریم و نباید كاری بكنیم كه فردی بر مردم تحمیل شود .
از همه قشرها از همه ملت می خواهم كه آداب اسلامی خودشان را نسبت به همه امور خصوصا در «انتخابات » حفظ كنند و مبادا خیال كنند كه مبارزات انتخاباتی عبارت از این است كه به دیگران بد بگویند و كارشكنی كنند .
طبقه بندی: ما حماسه سازان 92،  امام خمینی (ره) و حماسه،  اندیشه سیاسی امام، 
برچسب ها: امام خمینی (ره)، حماسه، حماسه سیاسی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 شهریور 1392 توسط وحید
تمامی حقوق مطالب برای حماســـه ســــــازان 92 محفوظ می باشد