تبلیغات
حماســـه ســــــازان 92 - الهام‌گیری از بیانات امام شاخصه تحقق حماسه سیاسی است

 

مدرس حوزه علمیه امام رضا(ع) میاندوآب، تأكید كرد: الهام‌گیری از بیانات امام خمینی(ره) و شعارهای اصیل انقلابی شاخصه تحقق حماسه سیاسی است.

حجت‌الاسلام محمدباقر حسن‌زاده، مدرس حوزه علمیه امام رضا(ع) میاندوآب در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآنی(ایكنا) شعبه آذربایجان ‌غربی، گفت: مقام معظم رهبری برای سال جاری شعاری انتخاب كرده‌اند كه هیچ‌كدام از نام‌گذاری سال‌های گذشته به پرمحتوایی نام حماسه ‌سیاسی و اقتصادی نبوده‌ است، حماسه سیاسی زمانی محقق می‌شود كه تمامی نامزدها در حیطه وظایف خود تمامی مسائل را به صورت شفاف و روشن بیان كنند.

وی تأكید كرد: از آنجایی‌كه سخن گفتن با ملت در زمان انتخابات و به صورت پوشیده، مانع از خلق حماسه سیاسی می‌شود بنابراین اگر خواهان برگزاری یك انتخابات پرشور در كشور هستیم باید نامزدهای انتخاباتی این مسئله را در بین خود و خدای خود حل كنند كه تنها برای خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نه به خاطر مطامع شخصی و دنیوی به صحنه آمده‌اند.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده، خاطرنشان كرد: نیت نامزدهای انتخاباتی در شركت یا عدم شركت در انتخابات اثر مستقیمی دارد چون اگر نامزدهای انتخاباتی چه روحانی باشد و چه غیر روحانی، اگر با نیات دنیوی وارد صحنه شود به طور حتم این دلایل مردم را به صحنه انتخاب نمی‌كشاند.

مدرس حوزه علمیه امام رضا(ع) با تأكید بر اینكه هر اندازه برای ملت از شعارهای اصیل و انقلابی و بیانات امام راحل(ره) صحبت به عمل آید، مردم گرایش بیشتری برای شركت در انتخابات پیدا می‌كند، افزود: باید قبول كنیم كه ملت ایران تشنه شعارهای اسلام، عدالت و ولایت هستند بنابراین ایستادگی در مقابل ولایت و شعارهای اصیل و اسلامی حضور مردم را در صحنه كمرنگ می‌كند.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده در ادامه افزود: در حال حاضر مخالفان نظام در خارج از كشور و اپوزوسیون غرب به این مسائل اطمینان دارند كه خروج از حاكمیت اشتباه است و اگر كسی از حاكمیت خارج شود به وی ضربه‌ای وارد نمی‌شود و تنها آسیب و صدمه به خود شخص می‌رسد.

وی با بیان اینكه در انتخابات سال جاری شاهد حضور پرشورتر از سال‌های گذشته مردم در انتخابات می‌شویم، تصریح كرد: صدای آمریكا، اخیرا در یك نظرسنجی كه از مردم برای شركت یا عدم شركت در انتخابات ملت انجام داده، بخش اعظم آنها اعلام كرده‌اند كه در انتخابات شركت می‌كنند.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده ادامه داد: این نظر سنجی‌ها موجب می‌شود كه حتی ضدانقلاب، یهودیان معاند با اسلام و حتی افراد بی‌دین و معاند نظام كه متاسفانه از شبكه‌های بی‌بی‌سی و صدای آمریكا پیام می‌گیرند نیز به صحنه انتخاباتی وارد شوند.

وی تأكید كرد: پس هر اندازه كاندیداها با نیت پاك حركت كرده و اصرار به شعارهای اسلامی و دفاع از رهبری، نظام و ولایت دهند به آن اندازه حماسه سیاسی جلوه بیشتری می‌گیرد.

مدرس حوزه علمیه امام رضا(ع) میاندوآب، خاطرنشان كرد: تحلیل‌گران، فعالان و نخبگان سیاسی نقش برجسته‌ای در صحنه‌های سیاسی جامعه دارند چون هر اندازه در جامعه به روشنگری و تبیین آرایش انتخاباتی بپردازند مردم گرایش بیشتری به حضور در انتخابات پیدا می‌كنند.

طبقه بندی: اخبار،  اندیشه سیاسی امام،  اندیشه اقتصادی امام،  امام خمینی (ره) و حماسه، 
برچسب ها: امام خمینی (ره)، حماسه، حماسه اقتصادی، حماسه سیاسی،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 شهریور 1392 توسط وحید
تمامی حقوق مطالب برای حماســـه ســــــازان 92 محفوظ می باشد