تبلیغات
حماســـه ســــــازان 92 - امام خمینی احیاگر حماسه مقاومت اسلامی در جهان امروز است

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی:
امام خمینی احیاگر حماسه مقاومت اسلامی در جهان امروز است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی گفت: امروز حماسه مقاومت اسلامی در جنوب لبنان، غزه، در نقاط مختلف عراق، سوریه و افغانستان رقم می‌خورد و این روحیه را امام خمینی(ره) احیا کردند.

خبرگزاری فارس: امام خمینی احیاگر حماسه مقاومت اسلامی در جهان امروز است

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد ظهر امروز در مراسم گرامیداشت بیست ‌و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در تکیه ابوالفضلی نیشابور، اظهار داشت: در 50 سال پیش کشورهای متحد عربی در مقابل ارتش کوچک رژیم جعلی صهیونیستی شکست خوردند، اما هم‌اکنون این رژیم خونخوار مقابل مقاومت اسلامی کم می‌آورد و ارتش بزرگ آمریکا پس از 10 سال مجبور به ترک عراق شد و این نشان می‌دهد پس از ده‌ها سال دوباره مسلمانان عزت پیدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه کارهای بزرگی از امام به یادگار ماند و در ایران و جهان اسلام به ثبت رسید، ادامه داد: از این کارهای بزرگ می‌توان به احیای اسلام، اعاده روح و عزت به مسلمانان، احساس درک امت اسلامی، برکناری رژیم پهلوی به‌عنوان ژاندارم منطقه و حکومتی دست‌نشانده و پایه‌گذاری حکومت بر پایه اسلام اشاره کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی از ایجاد نهضت اسلامی در جهان، ایجاد نگرشی جدید در فقه شیعه، تغییر باور غلط مردم در زمینه رفتارهای حاکمان، احیای روحیه غرور

و خودباوری در مردم ایران، به‌عنوان دیگر خدمات بزرگ امام نام برد که در ایران و جهان اسلام به ثبت رسید.

گنابادی‌نژاد با اشاره به روایتی از امام کاظم(ع) از مردم دعوت کرد دین را با منابع اصیل و استدلالش یاد بگیرند و افزود: اگر فهم درستی از دین داشته باشیم بصیرت پیدا می‌کنیم، در غیر اینصورت به شکل ظاهری دین‌داری می‌کنیم و دیگر به مرتبه‌های والای معنوی نمی‌رسیم.

وی اضافه کرد: برتری فقیه به عابد مثل امتیاز نسبت خورشید به ستاره‌ها است و البته ستاره‌ها نور خود را مدیون خورشید هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی اذعان کرد: علما در تمام قرون، مجاهدت‌های فراوانی برای حاکمیت اسلام کردند، اما موفق نشدند؛ اما امام توانست با مدیریت الهی خود این آرزو را تحقق بخشد.

گنابادی‌نژاد تأکید کرد: امام با اتصال به زندگی توحیدی، الگوگیری از زندگی ائمه اطهار(ع) و کسب معارف دینی در همه عرصه‌ها توانست شخصیتی مجاهد، وارسته، عالم، مفسر، متکلم، فیلسوف، عارف و عابد شود.

وی در پایان با اشاره به حاکمیت 10 ساله امام راحل بر ایران که هشت سال آن به دفاع مقدس گذشت، ابراز داشت: در تشییع پیکر ایشان بالغ بر 10 میلیون نفر شرکت کردند که در تاریخ بی‌نظیر است.

طبقه بندی: اندیشه سیاسی امام،  اندیشه اقتصادی امام،  امام خمینی (ره) و حماسه، 
برچسب ها: امام خمینی (ره)، حماسه، حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 شهریور 1392 توسط وحید
تمامی حقوق مطالب برای حماســـه ســــــازان 92 محفوظ می باشد